Ślubowanie pierwszoklasistów.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość – ślubowanie pierwszoklasistów.

28 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Od samego rana panowała świąteczna atmosfera, uczniowie ubrani w świąteczny strój, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście.

Na początku uroczystości , wychowawczyni klasy I, pani Halina Chaś ,powitała gorąco wszystkich obecnych i ,, oddała głos” pierwszoklasistom. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. W tym dniu, pierwszakom pomagali uczniowie klasy IV oraz z-ca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Maja Janikowska. Najbardziej doniosłym momentem ceremonii było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie ich na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły pan Jan Suchecki. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Następnie uczniowie uroczyście przyrzekali, że,, będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika” . Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonały pani Maria Bednarek oraz pani Dorota Klimejko.   W dalszej części uroczystości głos zabrał kierownik wydziału edukacji i spraw społecznych pan Sylwester Chocholski , składając pierwszakom gratulacje i życzenia. Do życzeń dołączyli się również uczniowie klasy II ze swoją wychowawczynią panią Beatą Jakowicką. Również rodzice pamiętali o święcie swoich pociech. Przybyli do szkoły w licznym gronie i zorganizowali ,,słodkie” przyjęcie.   Po części oficjalnej nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.                                                                                   Ten uroczysty i wyjątkowy dzień z pewnością na długo zostanie w pamięci pierwszoklasistów i ich Rodziców.

Bardzo dziękuję Rodzicom pierwszoklasistów za wielkie zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu uroczystości, wychowawczyni Halina Chaś