WIECZORNICA

  11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

 Z tej okazji członkowie koła teatralnego pod opieką pani : Zofii Wilczyńskiej – Mazurek , przy akompaniamencie pani Zuzanny Kleczko i współudziale dzieci z oddziałów przedszkolnych pod nadzorem pań- Barbary Gnach i Magdaleny Tomczyk przygotowali montaż słowno- muzyczny, przedstawiający ważne wydarzenia z okresu niewoli i czasu odzyskania upragnionej przez Polaków wolności .Uczniowie w inscenizacji przedstawili losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy Polski jako niepodległego, suwerennego kraju. Przepiękny, porywający występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Na widowni zasiedli znamienici goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością . Byli to przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego, sołtysi Witkowa i i Siecieborzyc oraz mieszkańcy ościennych wsi.

 Zaproszeni goście zanurzeni w patriotycznym klimacie ,słuchając z zainteresowaniem kwestii młodych aktorów mieli okazję przeżyć tę uroczystość tak, jak 101 lat temu przeżyli ją nasi rodacy.

W17jpgW2jpgW1jpgW3jpgW7jpgW12jpgW16jpgW18jpgW21jpgWjpgW10jpgW13jpg