XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom


Wszyscy wiemy, że czytanie inspiruje, rozwija wyobraźnię, poprawia pamięć i zasób słów po prostu #Warto Czytać!

Wiemy też  , iż czytanie niestety nie jest popularne, jednak powinniśmy ciągle przypominać i zachęcać wszystkich do sięgnięcia po książkę a szczególnie czytać dzieciom.

W tym roku  obchodziliśmy Jubileuszowy Tydzień Czytania Dzieciom przebiegał on  pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”. Kolejny raz Biblioteka Publiczna i Szkolna w Siecieborzycach zainicjowały akcję wśród uczniów SP i Oddziału Przedszkolnego.

Przedszkolaki wysłuchały wiersza J. Tuwima pt. „Lokomotywa”, który przeczytały panie B .Gnach i M.Tomczyk .Następnie dzieci zilustrowały osoby, zwierzęta i rzeczy występujące w tekście a na zakończenie została świetna zabawa w pociąg. Wiersze Tuwima wciąż inspirują do zajęć literackich.

Natomiast klasy I- III wysłuchały fragmentów książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” czytanych przez panie E. Watras, B. Jakowicką i H. Chaś. Lektura wzbudziła pozytywne emocje , dzieci doskonale bawiły się przy historiach o znikających skarpetkach. Polecamy książkę, która skupia uwagę dzieci oraz doskonale bawi. Czytaliśmy również baśnie polskie w języku angielskim, taką formę przygotowała pani Z. Kleczko nauczyciel języka angielskiego. Może powinniśmy  wsłuchać się w słowa , które napisał Jerzy Pilch:

„Książek nie czyta się po to, aby je pamiętać. Książki czyta się po to, aby je zapominać, zapomina się je zaś po to, by móc znów je czytać.”

Jerzy Pilch, Bezpowrotnie utracona leworęczność


2 2jpg1 2jpg