Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Siecieborzycach często angażuje się w różne akcje charytatywne koordynowane przez koło wolontariackie przy tutejszej szkole. Bieg w piżamach to kolejna akcja mająca na celu solidaryzowanie się z dziećmi, dla których piżamy to codzienność.
Dzieci na onkologii przez 24 godziny przez 7 dni w tygodniu są w piżamach. Chcąc okazać swoje wsparcie dla nich zamieniliśmy swój strój sportowy na piżamę, która jest symbolem walki o zdrowie. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Jak cenne ono jest dowiadujemy się dopiero w chorobie. Dzisiaj pobiegliśmy dla Rafałka, chłopca, u którego wykryto niedawno chorobę nowotworową. Zależało nam na jak największej liczbie uczestników i udało się. W biegu charytatywnym dla Rafałka uczestniczyła pani burmistrz Dorota Grzeszczak, radni miejscy: Halina Sawa, Beata Jakowicka, Janusz Biliński, prezes SZWiK Piotr Ciołka, młodzież szkolna, członkowie SKO, nauczyciele, rodzice, sołtysi, przedstawiciele Stowarzyszeń oraz druhowie z OSP w Witkowie i Siecieborzycach. Ponadto biegnąc w kolorowych skarpetkach okazaliśmy solidarność z osobami z zespołem Downa. Te drobne gesty mogą przysłużyć się niwelowanie barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów. Bardzo cieszy fakt, że tak chętnie pobiegliśmy w tym biegu charytatywnym.
Nie pozostaje nic innego, jak podziękować wszystkim za tak fantastyczny dzień i życzyć każdemu duuuużo zdrowia, bo to najcenniejszy dar jaki można otrzymać od losu.
Opiekunami koła wolontariackiego są H. Chaś i B. Gnach.