Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty

 

,, Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwano przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty’’

 

 

 

 

W tym roku nadejście wiosny widać gołym okiem., a jej pierwszy dzień jest ciepły i pełen słońca. Czyli wiosna w pełnej krasie. W naszej szkole też zrobiło się wiosennie. Na korytarzach tym razem króluje kolor zielony. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice.

Dzisiaj, po długiej przerwie ,cała społeczność uczniowska wyszła przed szkołę , aby radośnie powitać tę długo wyczekiwaną porę roku.Został odczytany list do PANI WIOSNY, wyrecytowano wiersze o tematyce wiosennej,a dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychoiwawczynią- panią Magdą Tomczyk, uświetniły cały montaż pięknymi piosenkami.Po krótkim przedstawieniu wyszliśmy z kolorowymi gaikami na pierwszą w tym roku wiosenną wycieczkę.

21 marca obchodzony jest również Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji na całym świecie. Główne obchody mają miejsce w Paryżu, ale i w naszej szkole pojawiła się inicjatywa uhonorowania tego święta.

Dla uczczenia tego dnia, uczniowie klas starszych wzięli udział w zajęciach czytelniczych poświęconym poezji, w trakcie których odczytali wiersz Wisławy Szymborskiej :,,Niektórzy lubią poezję” i dokonali jego analizy i interpretacji. Prócz czytania w trakcie zajęć bawili się słowem, szukali rymów, zastanawiali się nad znaczeniem poezji w codziennym życiu. Jednak największą frajdę sprawiło wszystkim uczestnikom zajęć układanie wierszy z wyciętych wyrazów i fraz z gazet. Wszystkie podjęte działania miały na celu zachęcić uczniów do czytania poezji

Dzisiejszy dzień w naszej szkole był radosny, pełen rymów i wiosny. Wiosna też chyba poczułasię odpowiednio powitana, bo jak cała przyroda obudziła się do życia.